Aktuális órarend – 2018/19-as tanév (őszi) 1. félév

Felhívjuk szíves figyelmüket, hogy az órarendek változtatásának jogát fenntartjuk! Legutolsó frissítés: 2018. szeptember 19.

BA-képzésMA-FilozófiaMA-EsztétikaEtikatanár | Etikatanár levelező | Kari filozófiatörténet


BA-képzés

SZB_2018_2019_I_0919

fel ^

 

 

 

  1. évfolyam

 

kód tantárgy óra telj. kr. oktató idő hely
BTAL00001BA Filozófiatörténet 2 koll 3 Horváth Lajos H 14-16 X
BTAL00002BA Bevezetés a filozófiába 2 koll 3 Tánczos Péter K 10-12 235
BTAL00003BA Logika I. 2 koll 3 Szekrényes István H 10-12 232/c
BTAL00004BA A szakirodalmi információ­keresés módszertana 2 gyj 3 Gáspár László K 12-14 235
BTAL00005BA A művészettörténet alapjai 2 koll 3 Péter Szabina Sz 12-14 235
BTAL00006BA Bevezetés az etikába 2 koll 3 Biróné Kaszás Éva K 14-16 X
BTAL00007BA Bevezetés az esztétikába 2 koll 3 Pongrácz Tibor Cs 15.30-17.00 232/c
BTAL00008BA Bevezetés a vallástud.-ba 2 koll 3 Bugár István Cs 8-10 X
BTAL00009BA Bevezetés a filmelméletbe I. 2 koll 3 Szabó Elemér Sz 16-18

.

235
BTAL00010BA Bevezetés a komm. elméletbe 2 koll 3 Keszeg Anna H 12-14 XI.

 

 

  1. évfolyam

 

Kötelező szakirányos órák

Filozófia szakirány

 

kód tantárgy óra telj. kr. Oktató idő hely
BTALP0100BA Premodern filozófia I. 2 koll 3 Bugár István Sz 14-16 X
BTALP0101BA Premodern filozófia I. 2 gyj 2 Bugár István Sz 16-18

 

232/c
BTALP0102BA Modern filozófia I. (reneszánsz-Pascal) 2 koll 3 Kelemen István K 10-12 232/c
BTALP0103BA Modern filozófia I.

(reneszánsz-Pascal)

2 gyj 2 Pólik József H 14-16 232/c
BTALP0104BA Modern filozófia II. 2 koll 3 2019/2020 I..    
BTALP0105BA Modern filozófia II. 2 gyj 2 Trembeczki István K 12-14 232/c

 

Kötelező Általános szakterületi ismeretek

Filozófia szakiránynak

 

kód tantárgy óra telj. kr. oktató idő hely
BTALA0102BA Határtudományok sz. 2 gyj 2 Valastyán Tamás H 10-12 233/1
BTALA0104BA Klasszikus művészetelméletek 2 koll 3 Hévizi Ottó H 12-14 233/1
BTALF0101BA Médiaelmélet 2 koll 3 Váró Kata Anna Sz 8-10 filmtár
BTALF0102BA Egyetemes filmtörténet 2 koll 3 Váró Kata Anna Sz 10-12 filmtár

 

 

 

 

Kötelező szakirányos órák

Film szakirány

kód tantárgy óra telj. kr. oktató idő hely
BTALF0101BA Médiaelmélet 2 koll 3 Váró Kata Sz 8-10 Filmtár
BTALF0102BA Egyetemes filmtörténet I. 2 koll 3 Váró Kata Sz 10-12 Filmtár
BTALF0103BA Egyetemes filmtörténet II 2 koll 3 Váró Kata Sz 12-14 Filmtár
BTALF0104BA Magyar filmtörténet I. 2 koll 3 Pólik József Cs 8-10 232/c
BTALF0105BA Magyar filmtörténet II. 2 koll 3 Pólik József Cs10-12 Filmtár
BTALF0106BA Magyar filmtörténet III. 2 koll 3 Pólik József Cs 12-14 Filmtár

 

Kötelező Általános szakterületi ismeretek

Film szakiránynak

 

kód tantárgy óra telj. kr. oktató idő hely
BTALP0100BA Premodern filozófia I. 2 koll 3 Bugár István Sz 14-16 X
BTALP0103BA Modern filozófia I. 2 gyj 2 Pólik József H 14-16 232/c
BTALA0102BA Határtudományok sz. 2 gyj 2 Valastyán Tamás H 10-12 233/1
BTALA0104BA Klasszikus művészetelméletek 2 koll 3 Hévizi Ottó H 12-14 233/1

 

 

 

 

 

III. évfolyam

 

Kötelező szakirányos órák

Filozófia szakirány

 

kód tantárgy óra telj. kr. oktató idő hely
BTALP0110BA Modern filozófia IV.

(Német idealizmus)

2 koll 3 Hévizi Ottó H 16-18 233/1
BTALP0111BA Modern filozófia IV.

(Német idealizmus)

2 gyj 2 Tánczos Péter H 12-14 232/e
BTALP0112BA Modern filozófia V.

(19. század Hegel után)

2 koll 3 Tánczos Péter Cs 10-12 233/1
BTALP0113BA Modern filozófia V.

(19. század Hegel után)

2 gyj 2 Tánczos Péter K 14-16 233/1

 

Kötelező Általános szakterületi ismeretek

Filozófia szakiránynak

 

kód tantárgy óra telj. kr. oktató idő hely
BTALA0111BA Kanonikus mű szem. 2 gyj 2 Járdán-Bihari Ágnes H 14-16 235
BTALA0114BA Kortárs esztétikai elméletek 2 koll 3 Angyalosi Gergely Cs 14-16 232/e
BTALF0116BA Magyar filmtörténet VI 2 gyj 2 Beretvás Gábor Sz 14-16 Filmtár
BTALF0114BA Filmelemzés II 2 gyj 2 Szabó Elemér Sz 16-18 235

 

Kötelező szakirányos órák

Esztétika szakirány

 

kód tantárgy óra telj. kr. oktató idő hely
BTALA0110BA Kanonikus művek elemzése II. 2 koll 3 Pongrácz Tibor Cs 12-14 232/c
BTALA0111BA Kanonikus mű szem. 2 gyj 2 Járdán-Bihari Ágnes H 14-16 235
BTALA0112BA Műelemzés II. sz. 2 gyj 2 Horváth Zsófia K 16-18 232/c
BTALA0113BA Ágazati esztétikák III. 2 koll 3 Péter Szabina K 10-12 Filmtár
BTALA0114BA Kortárs esztétikai elméletek 2 koll 3 Angyalosi Gergely Cs 14-16 232/e

 

 

Kötelező Általános szakterületi ismeretek

Esztétika szakiránynak

 

kód tantárgy óra telj. kr. oktató idő hely
BTALP0111BA Modern filozófia IV.

(Német idealizmus)

2 gyj 2 Tánczos Péter Sz 10-12 233/1
BTALP0112BA Modern filozófia V.

(19. század Hegel után)

2 koll 3 Tánczos Péter K 14-16 233/1
BTALF0116BA Magyar filmtörténet VI 2 gyj 2 Beretvás Gábor Sz 14-16 filmtár
BTALF0114BA Filmelemzés II 2 gyj 2 Szabó Elemér Sz 16-18 235

 

 

 

 

 

 

 

Általános szakterületi ismeretek

Minden szakiránynak

 

kód tantárgy óra telj. kr. oktató idő hely
    2 gyj 2      
    2 gyj 2      
BTALV0027BA Vallási néprajz II (12 fő) 2 koll 3 Telenkó Bazil Mihály Sz 8.30-10 346
BTALE0022BA Ágazati etikák 2 gyj 3 Piller Márton Sz 18-20 235
BTALE0002BA Társadalomtudományi ismeretek 2 koll 3 Trembeczki István Cs 8-10 235

 

 


  


Filozófia  MA 

fel ^

 

  1. évfolyam

 

kód tantárgy óra telj. kr. oktató idő hely
BTFI01MA Idegen nyelvű szakszövegolvasás 2 gyj 4 Horváth Lajos K 10-12 233/1
BTFI02MA Szakszövegolvasás és írás 2 gyj 4 Valastyán Tamás H 12-14 235
BTFI03MA Antik és középkori filozófia 1. 2 koll 4 Bugár István Cs 10-12 232/c
BTFI04MA Az újkor és a felvilágosodás filozófiája 1. 2 koll 4 Horváth Lajos K 12-14 233/1
BTFI05MA Klasszikus német filozófia 1. 2 koll 4 Tánczos Péter Cs 8-10 233/1
BTFI06MA Ismeretelmélet 2 koll 4 Kelemen István H 10-12 232/c
BTFI07MA A művészet filozófiája 2 koll 4 Angyalosi Gergely P 10-30-12 232/
  Szabadon választható ismeretek            
BTFI403 MA Filozófia szakszeminárium 2 gyj 4 Hévizi Ottó H 14-16 233/1
BTFI406MA Filozófia szakszeminárium 2 gyj 4 Angyalosi Gergely P 13-15 232/e

 

Filozófia  MA 

  1. évfolyam

 

kód tantárgy óra telj. kr. oktató idő hely
BTFI103MA Klasszikus német filozófia 3. (Hegel) 2 gyj 4 Hévizi Ottó H 16-18 233/1
BTFI104MA 19-20.sz. kontinentális filozófia 2. (Nietzsche) 2 gyj 4 Pólik József H 12-14 232/c
BTFI105MA Angolszász filozófia 2. 2 gyj 4 Horváth Lajos Sz 12-14 233/1
BTFI106MA Kutatási és dolgozatíró szeminárium 2 gyj 4 Valastyán-Pólik- Horváth H 18-20 232/c
BTFI102MA Kutatási és dolgozatíró szeminárium 2 gyj 4 Tánczos Péter K 18-20 233/1
  Szabadon választható ismeretek            
BTFI403 MA Filozófia szakszeminárium 2 gyj 4 Hévizi Ottó H 14-16 233/1
BTFI406MA Filozófia szakszeminárium 2 gyj 4 Angyalosi Gergely P 13-15 232/e

 

 

 



Esztétika MA

fel ^

 

  1. évfolyam

 

kód tantárgy óra telj. kr. oktató idő hely
BTAE01MA  Az esztétika főbb problémái 1. 2 koll 4 Pongrácz Tibor Cs 12-14 232/c
BTAE02MA Szakszövegolvasás 2 gyj 4 Valastyán Tamás H 12-14 235
BTAE03MA Szakszövegírás 2 gyj 4 Valastyán Tamás H 12-14 235
BTAE04MA A műértelmezés elmélete és gyakorlata 2 koll 4 Pongrácz Tibor Cs 14-16 232/c
BTAE05MA A művészet filozófiája 1. 2 koll 4 Angyalosi Gergely P10-30-12 232/e
BTAE010MA Szabadon választható szem 2 gyj 4 Hévizi Ottó H 14-16 233/1
BTAE70MA Szabadon választható szem 2 gyj 4 Angyalosi Gergely P 13-15 232/e

 

         

 


Erkölcstan és etika tanár 

Erkolcstan_es_etikatanar_2018_2019_I _0919

fel ^

 

 

 

FONTOS:

Az Esetleges órarendi óraütközéseket az első tanítási héten az óra időpontjában az oktatóval Személyesen egyeztetve lehet korrigálni.

 

  1. évfolyam

 

kód tantárgy óra telj. kr. oktató idő hely
 

BTEE01 OMA

Az európai filozófia története I. Premodern filozófia 2 koll 3 Bugár István Sz 14-16 X
BTEE04 OMA Bevezetés a szociológiába 2 koll. 3 Csoba Judit K 12-14 Aud.Max
BTEE05 OMA Bevezetés a közgazdaságtanba 2 koll 3 Fényes Hajnalka Sz 8-10 Aud.Max
BTEE07OMA A politikatudomány alapjai 2 koll 3 Balogh László Sz 12-14 X.
BTEE08OMA Bevezetés a kulturális antropológiába 2 koll 3 Biczó Gábor H 10-12 Aud. Max
BTEE09 OMA Bevezetés az etikába 2 koll 3 Biróné Kaszás Éva K 14-16 X
BTEE010 OMA Bevezetés a vallástudományba 2 koll 3 Bugár István Cs. 8-10 X

 

 

 

  1. évfolyam

 

kód tantárgy óra telj. kr. oktató idő hely
  Közös előadások            
BTEE101 OMA Általános Etika 2 koll 3 Trembeczki István Sz 14-16 235
BTEE103 OMA Vallásfilozófia és vallási antropológia 2 koll 3 Valastyán Tamás Cs 14-16 X
BTEE105OMA Vallástörténet 2 koll 3 Hodossy-Takács Előd H 15.45-17.10 DRHE
 
  1. csoport
           
BTEE102 OMA Nyelvfilozófia/Tudományfilozófia 2 gyj 2 Horváth Lajos P 10-12 233/1
BTEE104 OMA Az európai filozófia története II – Modern filozófia 2 gyj 2 Szekrényes István K 14-16 232/c
 
  1. csoport
           
BTEE102 OMA Nyelvfilozófia/Tudományfilozófia 2 gyj 2 Szekrényes István H 18-20 232/c
BTEE104 OMA Az európai filozófia története II – Modern filozófia 2 gyj 2 Tánczos Péter P 8.30-10 233/1

 

 

 

 

 

III. évfolyam

 

kód tantárgy óra telj. kr. oktató idő hely
BTEE105OMA Vallástörténet 2 koll 3 Hodossy-Takács Előd H 15.30-1710 DRHE

I.em  112.

BTEE201 OMA Etikatörténet II 2 koll 2 Bujalos István K 14-16 235
BTEE202 OMA Környezeti-és bioetika 2 koll 3 Trembeczki István Cs 12-14 235
BTEE203 OMA Globális problémák erkölcsi dilemmái 1. csop. 2 gyj 2 Markovits Gabriella Sz 16-18 233/1
BTEE203 OMA Globális problémák erkölcsi dilemmái 2. csop. 2 gyj 2 Pólik József Sz 14-16 233/1
BTEE203 OMA Globális problémák erkölcsi dilemmái 3. csop. 2 gyj 2 Piller Márton Sz 18-20 235
BTEE401 OMA Szakmódszertan I. 2 gyj 2 Kelemen István Cs 14-16 235

 

 

  1. ÉVFOLYAM

 

kód tantárgy óra telj. kr. oktató idő hely
BTEE208 OMA Szakmai idegennyelvi gyakorlat II. 2 gyj 2 Horváth Lajos Cs16-18 233/1
BTEE209 OMA Filozófiai antropológia és személyiségetika 2 koll 3 Kelemen István P 13-15 232/c
BTEE210 OMA Zsidó keresztény erkölcsi hagyományok 2 koll 2   Sz 18-20 DRHE fsz 014
BTEE403 OMA Szakmódszertan III 2 gyj 2 Trembeczki István K 16-18 233/1

 

Szabadon választható kurzusok II-IV. évfolyam

 

  Szabadon választható            
BTEE307OMA Ágazati etikák II 2 gyj 2 Piller Márton Sz 18-20 235
BTEE301OMA Társadalomfilozófia 2 koll 3 Trembeczki István Cs 8-10 235

 

 


Etikatanár levelező Órarend

2018/2019 I. félév

Etikatanár_levelezo2018_2019_I_0919

fel ^

Levelező Órarend

2018/2019 I. félév

 

  1. szeptember 21.

13-14.30 Az európai filozófia története III. –kortárs filozófia

14.45-16.15 Filozófiai antropológia és személyiségetika

  • A művészetek és az erkölcsi nevelés

 

  1. szeptember 28.

13-14.30 Az európai filozófia története III. –kortárs filozófia

14.45-16.15 Filozófiai antropológia és személyiségetika

16.30-18.00 A művészetek és az erkölcsi nevelés

 

  1. október 19.

13-14.30 Az európai filozófia története III. –kortárs filozófia

14.45-16.15 Filozófiai antropológia és személyiségetika

16.30-18.00 Szakmódszertan

 

  1. október 25.

13-17.00 Bugár István: Vallástörténet

 

  1. október 26.

13-14.30 Az európai filozófia története III. –kortárs filozófia

14.45-16.15 Filozófiai antropológia és személyiségetika

16.30-18.00 A művészetek és az erkölcsi nevelés

 

  1. november 9

13-14.30 Az európai filozófia története III. –kortárs filozófia

14.45-16.15 Filozófiai antropológia és személyiségetika

  • A művészetek és az erkölcsi nevelés

 

  1. november 22.

13-17.00  Bugár István: Vallástörténet

 

  1. november 23

13-14.30 Műelemzés

14.45-16.15 Műelemzés

16.30-18.00 Szakmódszertan

 

  1. december 7.

13-14.30 Műelemzés

14.45-16.15 Műelemzés

16.30-18.00 Műelemzés

 

Etikatanár

BTEE104OMAL Vallástörténet Bugár István koll 5
BTEE301OMAL Az európai filozófia története III. –kortárs filozófia Tánczos Péter koll 5
BTEE302OMAL A művészetek és az erkölcsi nevelés Valastyán Tamás gyj 4
BTEE305OMAL Műelemzés Pólik József gyj 4
BTEE401OMAL Filozófiai antropológia és személyiségetika Kelemen István koll 5
BTEE306OMAL Szakmódszertan Trembeczki István gyj 2

 


Kari filozófiatörténet 

fel ^

 

Filozófiatörténet

2018/2019.  I. félév

kód tantárgy óra telj. kr. oktató idő hely
BTAT00011BA

 

Filozófiatörténet

pszich., közösségszervező

2 koll 3 Kelemen István H 14-16 Aud. Max
BTAT00012BA Filozófiatörténet

néprajz, szabad bölcsész

2 koll. 3 Horváth Lajos H 14-16 X.
BTAT00013BA Filozófiatörténet

orosz, olasz, francia, latin,  pedagógia

2 koll 3 Horváth Lajos H 14-16 X
BTAT00013BA Filozófiatörténet

magyar, kommunikáció

2 koll 3 Horváth Lajos H 14-16 X
BTAT00014BA Filozófiatörténet

anglisztika, germanisztika 170

2 koll 3 2. félév _  

 

 


 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress