03 aug
A DE új egészségügyi folyóirata
Megjelent a Debreceni Egyetem új orvos- és egészségtudományi folyóirata, az Egészségügyi Innovációs Szemle első száma. A lap elindítóinak fő célja az orvos- és egészségtudomány területén végzett kutatások bemutatása, illetve az elért eredmények ismertetése.
02 aug
ÚNKP: ösztöndíj a legjobbaknak
Továbbra is népszerűek az Új Nemzeti Kiválóság Program keretében kiírt támogatási lehetőségek. Az elnyerhető különböző, hat kategóriában meghirdetett ösztöndíjakra a Debreceni Egyetem 441 hallgatója, oktatója és kutatója nyújtotta be pályázatát.
26 júl
Jubilál a Deja vu!
Tíz esztendővel ezelőtt, 2012 nyarán jelent meg első alkalommal a Debreceni Egyetem Alumni Központjának magazinja, az intézményben vagy annak jogelődeiben végzett egykori hallgatók életét, sorsát, karrierjét figyelemmel kísérő, elért eredményeikről beszámoló lap, a DEja vu.
25 júl
Tízezreket vonzott az egyetemi fesztiválhelyszín
Rekordot döntött az idei Campus Fesztivál, Magyarország egyik legnagyobb nyári kulturális eseményére minden korábbinál többen, 116 ezren látogattak el - közölték a szervezők hétfőn. Kiemelkedő érdeklődés övezte a fesztivál egyetemi programjait is. A Debreceni Egyetem standjait és színpadát a négy nap alatt több tízezren keresték fel.
21 júl
Egyetem Tér: tudomány és szórakozás egy helyen
Új helyszínen, minden eddiginél nagyobb területen koncertekkel, tudományos előadásokkal, szakmai beszélgetésekkel várja a Campus Fesztivál egyetemi helyszíne, az Erasmus35 Színpad – Egyetem Tér a fesztiválozókat. A Debreceni Egyetem a négy nap alatt tizenhat standnál kínál izgalmas látnivalókat és több mint negyvenféle programot.
19 júl
Ha nyár, akkor is egyetem!
Két év kényszerű kihagyás után idén ismét jelenléti formában rendezi meg 35 országból érkező 108 résztvevővel hagyományos kurzusát a debreceni Nyári Egyetem. A tanórák mellett nyelvi fejlesztő, társalgást gyakorló, sport- és kulturális programok is várják a diákokat július 18. és augusztus 12. között.
04 júl
Közösen a finn-magyar kapcsolatokért
A cívisvárosban tett útja során a Debreceni Egyetemre is ellátogatott Markku Virri. Finnország leköszönő magyarországi nagykövetét Keményfi Róbert, a Bölcsészettudományi Kar dékánja és Maticsák Sándor, a Finnugor Nyelvtudományi Tanszék vezetője fogadta pénteken.
01 júl
Holland nyári kurzus a BTK-n
A Debreceni Egyetem ad otthont idény nyáron a Közép-Európai Néderlandista Szövetség (COMENIUS) hagyományos éves kurzusának, amelyet 2007 után második alkalommal szervez meg az intézmény Bölcsészettudományi Karának Néderlandisztika Tanszéke.
Új akadémiai doktorok a DE-n
Nyolcvanan, köztük a Debreceni Egyetem (DE) 14 kutatója nyerte el 2021-ben a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) doktora címet. A kiemelkedő tudományos munkásságukat doktori műben összegző és sikeresen megvédő kutatók kedden vehették át a rangos cím megszerzését igazoló oklevelet az MTA Székház Dísztermében rendezett ünnepségen.
Zsoldosok és keresztesek az egyetemen
Legfrissebb tudományos eredményeit prezentálta 16 szekcióban 52 hazai és külföldi történész-kutató azon a nemzetközi konferencián, amelyet június 22–24. között rendezett a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Történelmi Intézete, az Histoire et Cultures de l’Antiquité et du Moyen Âge – Université de Lorraine Nancy-Metz (Franciaország) és a Centro de História da Sociedade e da Cultura, Universidade de Coimbra (Portugália).

Tisztelt Felhasználó!

A tájékoztatót megismertem.