100 éves az Anatómiai Intézet
A kutatásban, az oktatásban és az utánpótlásnevelésben is sikeres a Debreceni Egyetem Anatómiai, Szövet- és Fejlődéstani Intézete – hangzott el az alapítás 100. évfordulója alkalmából rendezett csütörtöki ünnepi ülésen. A résztvevők az intézet történetének legfőbb eseményeit elevenítették fel.
Ismerkedés a „Tiltott várossal”
Közös online modult indít „Forbidden City" (Tiltott város) címmel a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Karának Konfuciusz Intézete és a Tianjin Foreign Studies University. A kurzus ünnepélyes megnyitóját csütörtökön videókonferencia keretében rendezték Debrecenben és Tiencsinben.
Kinevezték az egyetem új professzorait
A Debreceni Egyetem 12 új professzora is átvehette egyetemi tanári kinevezését az Innovációs és Technológiai Minisztérium felsőoktatásért, innovációért és szakképzésért felelős államtitkárától a kedden, Budapesten rendezett ünnepségen.
Napjaink ipari forradalma
A mesterséges intelligencia fejlődéséről, a digitalizációról, a robotizációról, ezek terjedéséről és az ennek nyomán bekövetkező gazdasági és társadalmi változásokról tartottak tanácskozást a Debreceni Egyetem Aulájában szerdán.
Jubiláns „friss” diplomások a BTK-n
Arany-, gyémánt-, vas- és rubinoklevelet vehettek át a Debreceni Egyetem korábbi jogelőd intézményeinek Bölcsészettudományi Karán 50, 60, 65 és 70 évvel ezelőtt végzettek október 10-én a Főépület Díszudvarán rendezett ünnepségen.
Kínai-magyar konferencia a rizsről
A kínai őszközépünnephez, a hazai rizsaratás kezdetéhez kapcsolódva „A rizs Kínában és Magyarországon” címmel rendezett tudományos konferenciát a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Konfuciusz Intézete szombaton Gyomaendrődön.
Előnyben a szakkollégisták
Mintegy hatvan szakkollégiumi hallgató ismertette kutatását csütörtökön a Debreceni Egyetem Szakkollégiumainak III. Tudományos Konferenciáján. A DAB Székházban tartott tanácskozáson az intézmény tíz szakkollégiuma vett részt.
DEbate: a Szent Korona hazatérése
Angol nyelvű vita- és videóversenyt hirdetett középiskolásoknak a Debreceni Egyetem Angol-Amerikai Intézete az Amerikai Egyesült Államok budapesti nagykövetségével és a Magyarországon működő Amerikai Kuckókkal együtt. A téma a Szent Korona legutóbbi hazatérése.
Újabb THE-rangsorban az egyetem
Első alkalommal került fel a Debreceni Egyetem a Times Higher Education informatikai tematikus ranglistájára, amelyen a 601-800. helyet szerezte meg. A mérnöki tudományok területén pedig a 801-1000-es kategóriába került az intézmény a szerdán publikált rangsorban.
Veszélyben a vándormadarak
Egyre kockázatosabb több ezer kilométert repülni a sarkvidéken szaporodó madaraknak – állapították meg a Debreceni Egyetem biológusai. A vándorlás csökkenő haszna súlyos következményekkel járhat az ökoszisztéma egészére – olvasható a Trends in Ecology & Evolution lapban publikált cikkben.

Tisztelt Felhasználó!

A tájékoztatót megismertem.