Energetikai intézkedések az egyetemen
Dolgozói körlevélben tájékoztatta a Debreceni Egyetem oktatóit, kutatóit és dolgozóit az intézmény kancellárja az energiafogyasztás mérséklését célzó beavatkozási lehetőségekről. Az intézkedések október 1-jétől a tanulmányi időszak végig december 9-ig hatályosak, és nem korlátozzák az oktatási, illetve vizsgáztatási tevékenységet.
Előadások a kínai kultúráról
„A kínai geopolitikai gondolkodás” címmel Horváth Levente korábbi sanghaji főkonzul tartott könyvbemutatóval egybekötött előadást csütörtökön a Debreceni Egyetem (DE) Bölcsészettudományi Kar (BTK) Konfuciusz Intézet Lectures on Chinese Culture – Előadások a kínai kultúráról – kurzus keretében.
Képernyőn a szeptemberi Campus magazin
Ünnepi és rendhagyó tanévnyitó, rangos hazai és nemzetközi konferenciák, új szervezetek, kurzusok, nagylelkű adomány - a Debreceni Egyetem legfontosabb eseményeit, rendezvényeit mutatja be a Debrecen Televízió havi műsora.
Nemzetközi konferencia a Német Lovagrendről
A Debreceni Egyetem (DE) Bölcsészettudományi Kar (BTK) Történelmi Intézetének szervezésében rendezi kétnapos szakmai tanácskozását szeptember 29-30-án az Internationale Historische Kommission zur Erforschung des Deutschen Ordens (Nemzetközi Történész Társaság a Német Lovagrend kutatására).
Modellváltás után – elnöki értékelés az első évről
Az oktatási, tudományos és innovációs teljesítmények tekintetében a meghatározó európai egyetemek szintjének elérését tűzte ki célul a Debreceni Egyetem, ehhez szükség van az ösztönző rendszerre, és olyan kutatási eredményekre, amelyek a gazdasági szféra számára is hasznosíthatók – fogalmazott Kossa György, a Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány kuratóriumi elnöke, aki a tavaly augusztusi modellváltás óta eltelt egy évet értékelte a Campus Rádión
Lengyel vendégek az Egészségtudományi Karon
A gliwicei Silesian University of Technology Oktatási és Kommunikációs Intézetének professzorai látogattak a Debreceni Egyetem Egészségtudományi Karára. A lengyel delegáció azzal a céllal érkezett, hogy tárgyaljanak a két intézmény közötti oktatási együttműködési lehetőségekről és megismerjék az ETK képzési portfólióját.
Kutatók Éjszakája: fesztiválhangulat a Szolnok Campuson
A legújabb biológiai vizsgálati módszerekről, az egészséges táplálkozáshoz kötődő tévhitekről és az ERASMUS+ ösztöndíjprogram-kínálta lehetőségekről is hallhatnak a Debreceni Egyetem Szolnok Campusára látogatók a Kutatók Éjszakáján. Bemutatkozik az Egészségtudományi és a Gazdaságtudományi Kar, emellett koncertekkel és látványos kísérletekkel is készülnek a szervezők.
Életmentőket avatnak a Kutatók Éjszakáján
Nyolc tudományos előadást és számos látványos kísérőprogramot kínál a Kutatók Éjszakája rendezvénysorozatban a Debreceni Egyetem Egészségtudományi Kara Nyíregyházán. Az intézmény célja, hogy felhívja a figyelmet oktatási kínálatára és vonzóvá tegye szakirányú képzéseit a jövő egészségügyi és szociális szakemberei számára.
A tudomány „csodái” a Kutatók Éjszakáján
Aki bepillantana a Sünciklopédiába és a vizek ékszerei közé, kipróbálná a Szociopoly óriástársasjátékot, megismerné a Barátságkönyveket és a Titkok Könyvtárát, részt venne a biomechanikai labortúrán, vagy kíváncsi arra, mi az a 3D pontfelhő – jöjjön el szeptember 30-án a Debreceni Egyetemre, ahol részt vehet a Kutatók Éjszakáján.
Új módszerek a pedagógusképzésben
A legújabb pedagógiai módszereket, jó gyakorlatokat és a tehetséggondozás új eszközeit mutatták be a Vezetőtanítók és Vezetőtanárok XIV. Országos Módszertani Konferenciáján a Debreceni Egyetemen. A Gyakorlóiskolák Szövetségének szakmai rendezvényén nyolc szekcióban csaknem száz előadás hangzott el.

Tisztelt Felhasználó!

A tájékoztatót megismertem.