Támogatott tehetséggondozás
Sikerrel szerepeltek a Nemzeti Tehetség Program pályázatain a Debreceni Egyetem tudományos műhelyei és szakkollégiumai, amelyek összesen csaknem 26 millió forintot nyertek az intézmény hallgatóinak tehetséggondozására.
Nemzetközi tanácskozás az adat- és információtudományról
Könyvtárosoknak és információs szakembereknek rendeznek aktuális témákkal foglalkozó nemzetközi szimpóziumot online és személyes formában a Debreceni Egyetem Informatikai Karán. A résztvevők az adat- és információtudomány legújabb eredményeiről értekeznek.
Debrecen – Bloomington: közös nyelvi kurzus
Sikeresen zárult a Nemzetközi Szóbeli Készségeket Fejlesztő Program (International Speaking Skills Development Program), amelyet már második alkalommal szervezett meg közösen a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Angol-Amerikai Intézete és a bloomingtoni Indianai Egyetem (Indiana University Bloomington, USA).
Új tanszék az Informatikai Karon
Speciális oktatási-kutatási szervezeti egységet hoz létre az NI Hungary a Debreceni Egyetem Informatikai Karán, hogy segítse a gazdaságinformatikus, a mérnökinformatikus és a programtervező informatikus Bsc- és Msc-szakos hallgatók képzését. Az amerikai vállalat emellett egy új számítógépes tanterem kialakítását is támogatta több mint 4 millió forint értékű adományával.
Mérnöki szimuláció a tervezésben
Az ipar legtöbb területén alkalmazható úgynevezett számítógépes mérnöki szimulációról tartottak szakmai napot kedden a Debreceni Egyetem Műszaki Karán. A rendezvényen az intézmény több mint 70 ipari partnere képviseltette magát.
Jövőt formáló népegészségügy
A Debreceni Egyetem Népegészségügyi Karának hét szakembere mutatta be tudományos tevékenységét és kutatási eredményeit a Budapesten megrendezett XIV. Fiatal Higiénikusok Fórumán. Egyebek mellett a prevencióról, az alternatív élelmiszerekről és a táplálkozási szokásokról esett szó.
Mézes élet a Science Caféban
Folytatódik a Debreceni Egyetem tudományos ismeretterjesztő sorozata. A Science Caféban ezúttal „Édes időkapszulák – miről mesélnek a mézek?” címmel Sajtos Zsófi, a Debreceni Egyetem Szervetlen és Analitikai Kémiai Tanszék PhD-hallgatója tart előadást május 18-án, szerdán 17 órától a Fórum Bevásárlóközpont Libri Könyvesboltjában (Debrecen, Csapó u. 30.).
Kutatói kiválóságok az egyetemen
Kimagasló eredménnyel szerepelt a Debreceni Egyetem a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) és az Eötvös Loránd Kutatási Hálózat (ELKH) pályázatain. Az intézmény 17 egysége viselheti az MTA Kiváló Kutatóhely címet, illetve 20 kutatócsoportja nyert összesen több mint 650 millió forint ELKH támogatást. A tervezett tudományos munka részleteit szerdán a Főépületben tartott tájékoztatón ismerhették meg az érdeklődők.
Virtuális valóság a fizioterápiában
A robotika, a virtuális valóság és az E-sport egészségre gyakorolt hatásairól rendezett FizioPéntek címmel online konferenciát a Debreceni Egyetem Népegészségügyi Kar Fizioterápiás Tanszéke hallgatóknak és a már végzett gyógytornászoknak. A szakmai program résztvevői a legmodernebb okoseszközökkel is megismerkedhettek.
Megnyitott a Professzori Teaház
A Debreceni Egyetem tudományos pályára készülő hallgatóinak bemutatkozását, a karok közötti kapcsolattartás és a multidiszciplináris kutatások erősítését segíti a GTIDEA által hagyományteremtő szándékkal indított Professzori Teaház. A csütörtöki első alkalmon a Bölcsészettudományi Kar, valamint a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar Phd-hallgatói mutatták be kutatásaikat az Aulában.

Tisztelt Felhasználó!

A tájékoztatót megismertem.