Tisztelt Hallgatók!
Órarendi ütközés esetén az első órán van lehetőség egyeztetésre az
oktatóval.

Az órarendek frissültek szept. 07. 08:45-kor.

Letöltés: SZB_2020_21_I_0901

 

 

  1. évfolyam

 

kód tantárgy óra telj. kr. oktató idő hely
BTAL00001BA Filozófiatörténet 2 koll 3 Horváth Lajos Cs 14-16 X
BTAL00002BA Bevezetés a filozófiába 2 koll 3 Tánczos Péter Sz 12-14 XV
BTAL00003BA Logika I. 2 koll 3 Szekrényes István H 14-16 X
BTAL00004BA A szakirodalmi információ­keresés módszertana 2 gyj 3 Gáspár László K  12-14 235
BTAL00005BA A művészettörténet alapjai 2 koll 3 Péter Szabina Sz 10-12 XV
BTAL00006BA Bevezetés az etikába 2 koll 3 Pólik József K 8-10 235
BTAL00007BA Bevezetés az esztétikába 2 koll 3 Pongrácz Tibor Cs 12-14 235
BTAL00008BA Bevezetés a vallástud.-ba 2 koll 3 Bugár István Cs 8-10 X
BTAL00009BA Bevezetés a filmelméletbe I. 2 koll 3 Kálai Sándor kéthetenteH 16-20

.

XI
BTAL00010BA Bevezetés a komm. elméletbe 2 koll 3 Oláh Szabolcs H 12-14 XI.

 

 

2. évfolyam

 

Kötelező szakirányos órák

Filozófia szakirány

 

kód tantárgy óra telj. kr. Oktató idő hely
BTALP0100BA Premodern filozófia I. 2 koll 3 Bugár István Sz 14-16 Fsz.58
BTALP0101BA Premodern filozófia I. 2 gyj 2 Bugár István Sz 16-18 232/c
BTALP0102BA Modern filozófia I. (reneszánsz-Pascal) 2 koll 3 Kelemen István H 10-12 232/c
BTALP0103BA Modern filozófia I.

(reneszánsz-Pascal)

2 gyj 2 Pólik József K 14-16 232/c
BTALP0104BA Modern filozófia II. 2 koll 3 Bujalos István K 10-12 232/c
BTALP0105BA Modern filozófia II. 2 gyj 2 Trembeczki István K 12-14 Fsz 58

Kötelező Általános szakterületi ismeretek

Filozófia szakiránynak

 

kód tantárgy óra telj. kr. oktató idő hely
BTALA0102BA Határtudományok sz. 2 gyj 2 Valastyán Tamás H 14-16 232/e
BTALA0104BA Klasszikus művészetelméletek 2 koll 3 Hévizi Ottó H 12-14 232/c
BTALF0101BA Médiaelmélet 2 koll 3 Váró Kata Anna Sz 8-10 235
BTALF0102BA Egyetemes filmtörténet 2 koll 3 Váró Kata Anna Sz 10-12 235

 

 

 

Kötelező szakirányos órák

Esztétika szakirány

kód tantárgy óra telj. kr. oktató idő hely
BTALA0100BA Esztétikai alapok 2 koll 2 Hévizi Ottó H 16-18 232/c
BTALA0101BA Határtudományok ea. 2 koll 3 Horváth Lajos Sz 16-18 235
BTALA0102BA Határtudományok sz. 2 gyj 2 Valastyán Tamás H 14-16 232/e
BTALA0103BA Ágazati esztétikák I. (film) 2 koll 3 Váró Kata Anna Sz 12-14 235
BTALA0104BA Klasszikus művészetelméletek 2 koll 3 Hévizi Ottó H 12-14 232/c

 

Kötelező Általános szakterületi ismeretek

Esztétika szakiránynak

 

kód tantárgy óra telj. kr. oktató idő hely
BTALP0100BA Premodern filozófia I. 2 koll 3 Bugár István Sz 14-16 Fsz 58
BTALP0103BA Modern filozófia I. 2 gyj 2 Pólik József K 14-16 232/c
BTALF0101BA Médiaelmélet 2 koll 3 Váró Kata Anna Sz 8-10 235
BTALF0102BA Egyetemes filmtörténet 2 koll 3 Váró Kata Anna Sz 10-12 235

 

 

 

 

 

 

III. évfolyam

 

Kötelező szakirányos órák

Etika szakirány

 

kód tantárgy óra telj. kr. oktató idő hely
BTALE0110BA Etikatörténet IV.

(Globális problémák)

2 koll 3 Horváth Lajos K 16-18 III.
BTALE0111BA Társadalomtudományi ism IV. 2 gyj 2 Trembeczki István K 10-12 Fsz 58
BTALE0112BA Ágazati etikák III

személyiségetika

2 koll 3 Kelemen István K 14-16 235
BTALE0113BA Ágazati etikák III

politika

2 gyj 2 Balogh László Sz 10-12 Fszt 40.
BTALE0114BA Emberismereti diszciplinák III 2 koll 3 Horváth Lajos Sz 12-14 V.

Kötelező Általános szakterületi ismeretek

Filozófia szakiránynak

 

kód tantárgy óra telj. kr. oktató idő hely
BTALP0111BA Modern filozófia IV.

(Német idealizmus)

2 gyj 2 Tánczos Péter K 12-14 232/c
BTALP0113BA Modern filozófia V.

(19. század Hegel után)

2 gyj 2 Kapusi János Sz 14-16 419/4
BTALF0116BA Magyar filmtörténet VI 2 gyj 2 Pólik József H 12-14 235
BTALF0114BA Filmelemzés II 2 gyj 2 Horváth Lajos Sz 16-18 235

Kötelező szakirányos órák

Film szakirány

 

kód tantárgy óra telj. kr. oktató idő hely
BTALF0112BA Filmelmélet II. 2 gyj 2 Polik József H 8-10 235
BTALF0113BA Filmelmélet III. 2 koll 3 Pólik József H 10-12 235
BTALF0114BA Filmelemzés II. 2 gyj 2 Horváth Lajos Sz 16-18 235
BTALF0115BA Filmelemzés III. (Ágazati eszt) 2 gyj 2 Váró Kata Anna Sz 12-14 235
BTALF0116BA Magyar filmtörténet VI. 2 gyj 2 Pólik József H 12-14 235

 

 

Kötelező Általános szakterületi ismeretek

Film szakiránynak

 

kód tantárgy óra telj. kr. oktató idő hely
BTALP0111BA Modern filozófia IV.

(Német idealizmus)

2 gyj 2 Tánczos Péter K 12-14 232/c
BTALP0113BA Modern filozófia V.

(19. század Hegel után)

2 gyj 2 Kapusi János Sz 14-16 419/4
BTALA0111BA Kanonikus mű szem. 2 gyj 2 Valastyán Tamás H 14-16 232/e
BTALA0114BA Kortárs esztétikai elméletek 2 koll 3 Angyalosi Gergely Cs. 13.30-15 232/e

 

 

 

 

 

 

 

 

Általános szakterületi ismeretek

Minden szakiránynak

 

 

 

Szabadon választható
BTALP0058BA Filozófiai szakszeminárium 2 gyj 3 Gáspár László Sz 14-16 235
BTALP0059BA Filozófiai szakszeminárium 2 gyj 3 Trembeczki István H 14-16 XV
BTALV0027BA Vallási néprajz 2 koll 3 Telenkó Bazil Mihály Sz 10-12 434
BTALP0060BA Filozófiai szakszeminárium 2 gyj 3 Karkusz Patrik Cs 10-12 419/1
BTALA0030BA Esztétikai alapok 2 koll 2 Hévizi Ottó H 16 – 18 232/c

 

Letöltés: Filozofia_MA_2020_21_I_0901

Filozófia  MA 

  1. Évfolyam

 

kód tantárgy óra telj. kr. oktató idő hely
BTFI01MA Idegen nyelvű szakszövegolvasás

angol nyelvű kurzus

2 gyj 4 Damjan Aleksiev Sz 12-14 232/c
BTFI02MA Szakszövegolvasás és írás 2 gyj 4 Szekrényes István P 8.30-10 232/c
BTFI03MA Antik és középkori filozófia 1. 2 koll 4 Bugár István Cs 10-12 232/c
BTFI04MA Az újkor és a felvilágosodás filozófiája 1. 2 koll 4 Horváth Lajos Cs 12-14 232/c
BTFI05MA Klasszikus német filozófia 1. 2 koll 4 Tánczos Péter Cs/P 14-16 233/1
BTFI06MA Ismeretelmélet 2 koll 4 Kelemen István Sz 10-12 232/c
BTFI07MA A művészet filozófiája 2 koll 4 Angyalosi Gergely P 10.30-232/e

 

 

Letöltés: Esztétika_MA_2020_21_I_0901

Esztétika MA

  1. évfolyam
kód tantárgy óra telj. kr. oktató idő hely
BTAE01MA  Az esztétika főbb problémái 1. 2 koll 4 Pongrácz Tibor Cs 14-16 232/c
BTAE02MA Szakszövegolvasás 2 gyj 4 Szekrényes István P 8.30-10 232/c
BTAE03MA Szakszövegírás 2 gyj 4 Szekrényes István P 8.30-10 232/c
BTAE04MA A műértelmezés elmélete és gyakorlata 2 koll 4 Pongrácz Tibor Cs 16-18 232/c
BTAE05MA A művészet filozófiája 1. 2 koll 4 Angyalosi Gergely P 10.30-12 232/e
Szabadon választható szem

BTAE20-22MA

2 gyj 4 bármelyik választható

Esztétika MA

2. évfolyam

kód tantárgy óra telj. kr. oktató idő hely
BTAE07MA Az esztétika főbbproblémái 2. 2 koll 4 Pongrácz Tibor Cs 14-16 232/c
BTAE08MA A műértelmezés elmélete és gyakorlata 2. 2 koll 4 Pongrácz Tibor Cs 16-18 232/c
BTAE09MA A művészet filozófiája 2. 2 koll 4 2020/21/II. félév
Modernitás  esztétikája

Modul

   
BTAE20MA A modernitás esztétikája 1 2 gyj 4 Angyalosi Gergely P 13-15 232/e
BTAE21MA A modernitás esztétikája 2 2 gyj 4 Hévizi Ottó H 14-16 232/c
BTAE22MA A modernitás esztétikája 3 2 gyj 4 Valastyán Tamás H 12-14 232/e
BTAE23MA Kutatási és dolgozatírói szeminárium 2 gyj 4  

Letöltés: Erkolcstan_es_etikatanar2020_21_I_0901

 FONTOS:

Az Esetleges órarendi óraütközéseket az első tanítási héten az óra időpontjában az oktatóval Személyesen egyeztetve lehet korrigálni.

 

  1. évfolyam
kód tantárgy óra telj. kr. oktató idő hely
BTEE01 OMA Az európai filozófia története I. Premodern filozófia 2 koll 3 Bugár István Sz 14-16 Fsz 58
BTEE04 OMA Bevezetés a szociológiába 2 koll. 3 Csoba Judit K 12-14 Aud.Max
BTEE07OMA A politikatudomány alapjai 2 koll 3 Balogh László 2020/2021 II. félév
BTEE08OMA Bevezetés a kulturális antropológiába 2 koll 3 Biczó Gábor H 10-12 Aud. Max
BTEE09 OMA Bevezetés az etikába 2 koll 3 Pólik József K 8-10 235
BTEE010 OMA Bevezetés a vallástudományba 2 koll 3 Bugár István Cs 8-10 X

2. évfolyam

kód tantárgy óra telj. kr. oktató idő hely
BTEE101 OMA Általános Etika 2 koll 3 Trembeczki István Cs 16-18 235
BTEE102 OMA Nyelvfilozófia/Tudományfilozófia 2 gyj 2 Szekrényes István P 10-12 232/c
BTEE103 OMA Vallásfilozófia és vallási antropológia 2 koll 3 Valastyán Tamás Cs 14-16 XV
BTEE104 OMA Az európai filozófia története II – Modern filozófia 2 gyj 2 Tánczos Péter P 8.30-10 235
BTEE105OMA Vallástörténet 2 koll 3 Hodossy-Takács Előd Sz 8.55-10.40 DRHE

I.112

III. évfolyam

 

kód tantárgy óra telj. kr. oktató idő hely
BTEE201 OMA Etikatörténet II 2 koll 2 Tánczos Péter Sz 16-18 Fsz. 37
BTEE202 OMA Környezeti-és bioetika 2 koll 3 Trembeczki István Cs12-14 X
BTEE203 OMA Globális problémák erkölcsi dilemmái 2 gyj 2 Horváth Lajos K 16-18 III.
BTEE401 OMA Szakmódszertan I. 2 gyj 2 Tóth Ildikó KÖTELEZŐ óramegbeszélés szept 7. 15.30

 

4. ÉVFOLYAM

kód tantárgy óra telj. kr. oktató idő hely
BTEE208 OMA Szakmai idegennyelvi gyakorlat II. 2 gyj 2 Szekrényes István K 16-18 235
BTEE209 OMA Filozófiai antropológia és személyiségetika 2 koll 3 Kelemen István K 14-16 235
BTEE210 OMA Zsidó keresztény erkölcsi hagyományok 2 koll 2 Kókai Nagy Viktor H 15.30-17.10 DRHE

I.112

BTEE403 OMA Szakmódszertan III 2 gyj 2 Pető Zsolt szervezés alatt

Szabadon választható kurzusok II-IV. évfolyam

Szabadon választható
BTEE318OMA Tudományfilozófia

/Nyelvfilozófia

2 gyj 2 Szekrényes István H 16-18 XV
BTEE314OMA Filozófiai szakszeminárium 2 gyj 3 Gáspár László Sz 14-16 235
BTEE315OMA Társadalom tud. ismeretek 2 gyj 2 Trembeczki István K 10-12 fsz 58
BTEE317OMA Filozófiai szakszeminárium 2 gyj 3 Trembeczki István H 14-16 XV
BTEE319OMA Emberismereti diszciplinák 2 koll 3 Horváth Lajos Sz 12-14 V.
BTEE316OMA Kortárs esztétikai elméletek 2 koll 3 Angyalosi Gergely Cs 13.30-15 232/e

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress